FILMEZZUNK.HU
A mi kis falunk kedvence őszintén mesélt: Csuja Imre ilyen súlyos anyagi gondokkal küzdött

A mi kis falunk kedvence őszintén mesélt: Csuja Imre ilyen súlyos anyagi gondokkal küzdött

87

A mi kis falunk kedvence őszintén mesélt: Csuja Imre ilyen súlyos anyagi gondokkal küzdött

A mi kis falunk egy rendkívül közkedvelt magyar vígjátéksorozat, amit Kapitány Iván alkotott, és ami 2017-től indult útjára az RTL Klub képernyőjén. A ma is futó széria helyszíne egy fiktív hely, Pajkaszeg. A történet a község lakosainak mulatságos hétköznapjait mutatja be, ahol olyan figurák élnek, akik az átlagemberek mintaképei lehetnének, mégis egyedi tulajdonságaik, és alapvető jellemhibáik miatt folyton furcsa, de szórakoztató szituációkba keverednek. A sorozat élén áll a minden lében kanál polgármester, aki a pecabot végét éppúgy szereti megfogni, mint az Isten lábát, lehetetlent nem ismerve, ha a falu, és saját hírnevének gyarapítása a tét. A kapzsi és lusta, de alapvetően jólelkű ember Füleki Károly megszemélyesítője Csuja Imre, aki 1984-ben végezte el a Színház- és Filmművészeti Főiskolát, majd a Pécsi Nemzeti Színházhoz került.

Ritka képeken a fiatal Csuja Imre: ennyire sármos volt nagy kedvencünk!

Csuja Imre nevéhez jónéhány ikonikus figura fűződik

Pályafutása során dolgozott a debreceni Csokonai Színháznál, majd az egri Gárdonyi Géza Színház tagja lett. 1990-től az Arany János Színházban töltött négy évet, ezután 10 évig szabadfoglalkozású művészként lépett színpadra. Imre, aki mára Jászai Mari-díjas, érdemes-, és kiváló művész, aki a magyar színjátszás egyik, ha nem a legmeghatározóbb ikonikus alakja keményen dolgozott azért, hogy elismert és keresett színész legyen. Az idevezető út azonban hosszú és rögös volt. Minderről egy karácsonyi interjúban mesélt:

„Pályakezdő koromban nagyon sokat kértem kölcsön. Sosem volt annyi pénzünk, amennyi kellett volna. Amikor már aktívan színészkedtem, kénytelen voltam mellette más munkákat elvégezni, például sírköveket cipeltem, drótkeféztem a mohát a temetőben, vagy éppen rakodómunkásként dolgoztam. Ezekkel egészítettem ki a családi kasszát.”

A művésznek azonban nemcsak pályakezdőként akadtak anyagi nehézségei, később is mellékállást kellett vállalnia.

„Amikor felszerződtem Pestre, a feleségem sapkákat kötött, én meg azokat árultam az öcsémmel az Örs vezér téri aluljáróban.”

A színész lassan, de biztosan tört ki a nélkülözésből. Kitartása és alázata pedig meghozta gyümölcsét, ami példaértékűnek számít, és aki arra ösztönzi az embereket, hogy ne adják fel álmaikat.

//Cornelius//

A mi kis falunkból ismert Bazsónak a felesége igazi szépség – Ő is a sorozat egyik szereplője!


Article Tags: · · ·