FILMEZZUNK.HU
7 híres színész, akiknek már kijárt volna az Oscar-díj

7 híres színész, akiknek már kijárt volna az Oscar-díj

6502

Híres színészek híres filmjei, melyekért megérdemelték volna az Oscar- díjat

Mostani bejegyzésünkben olyan színészeket gyűjtöttünk össze, akik még nem vihették haza a filmipar egyik kiemelkedő díját, az Oscart. Több olyan filmmel is büszkélkedhetnek, amelyeket vagy jelöltek, vagy kiváló nézettségi szintet értek el. Ezekből szemezgettünk és kiemeltünk minden színésztől egy-egy olyan produkciót, amiért akár meg is kaphatta volna az arany szobrocskát.

Szerinted melyik az a színész és melyik az a filmje, amely mindenképpen Oscart ért volna? Hozzászólásban, vagy Facebook oldalunkon várjuk a kommenteket!

1) Glenn Close

Most ünnepli 78. születésnapját Glenn Close – Íme 10 meglepő érdekesség a bájos színésznőről

A színésznő nyolcszor jelölték Oscar-díjra, mégis mindannyiszor üres kézzel távozott. Olyan emlékezetes alakításokat nyújtott, mint a „Veszedelmes viszonyok” gonosz márkinője vagy a „Végzetes vonzerő” megszállott karaktere. 2021-ben a „Vidéki ballada az amerikai álomról” című filmben nyújtott alakításáért jelölték utoljára, de ismét nem győzött. Close tehetsége és sokoldalúsága vitathatatlan, és sokak szerint már rég meg kellett volna kapnia az Oscart.

2) Johhny Depp

Depp háromszor kapott Oscar-jelölést: a „Karib-tenger kalózai”, a „Sweeney Todd” és az „Én, Pán Péter” főszerepeiért. Különleges karakterformálása és művészi megközelítése egyedülálló Hollywoodban. Leginkább a „Finding Neverland” J.M. Barrie-jeként érdemelt volna díjat, ahol visszafogott, mégis mély érzelmekkel teli alakítást nyújtott. Depp továbbra is Hollywood egyik legsokoldalúbb színésze, aki képes mind művészfilmekben, mind kasszasikerekben maradandót alkotni.

A Karib-tenger kalózai 5 (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

3) Scarlett Johansson – Jojo Nyuszi /2020/

A második világháború idején a magányos német kisfiú, Jojo elképzelései a világról alapjaiban rendülnek meg, amikor felfedezi, hogy egyedülálló anyukája egy zsidó lányt rejteget házuk padlásán. Csupán tökkelütött képzeletbeli barátjára, Adolf Hitlerre támaszkodva, Jojo kénytelen átértékelni megrögzött nacionalista gondolkodásmódját.

Jojo Nyuszi (Jojo Rabbit, 2020) - Kritika

4) Ralph Fiennes – Schindler listája /1993/

Oscar Schindlerről, aki 1100 zsidó munkását mentette meg a náci koncentrációs tábortól, a biztos haláltól. Steven Spielberg készített Oscar-díjas játékfilmet Schindler listája címmel. Ám a rendező, Jon Blair dokumentumfilmben idézte fel Schindler legendássá vált alakját : a filmben számos szemtanú szólal meg sőt nyilatkozik Schindler felesége is, aki felidézi férjének sorsát egészen az 1974-ben bekövetkezett haláláig. A British Academy díját elnyert film narrátora a híres angol színész Dirk Bogarde.

Schindler listája (Schindler's List, 1993)

5) John Malkovich – Célkeresztben /1993/

Frank Horrigan (Clint Eastwood), a titkosszolgálat embere olyan magának való, kemény fickó, akinek munkája iránti elkötelezettségét a magánélete, barátai és a családja sínylették meg. Bár szakmájának az egyik legjobbja, ma is élénken emlékszik első elnöki megbízatásának kudarcára, amikor 1963 novemberében John F. Kennedy-t kellett volna megvédenie egy Dallas-ban tett látogatás során. Majd harminc évvel később az Egyesült Államok elnöke a közelgő választásokra készülődik, s a Fehér Ház titkosszolgálatának keretében Horrigan is részt vesz fenyegető levelek és telefonok rutinszerű kivizsgálásában. Az egyhangú, kissé unalmas munka azonban váratlan fordulatot vesz, amikor Horrigan felfedezi, hogy egy profi bérgyilkos jár az elnök nyomában. A film egy olyan ember története, aki feloldozást keresve képes feláldozni akár saját életét is, hogy megmentse Amerika első emberét.

John Malkovich - Célkeresztben /1993/

6) Bill Nighy – Igazából szerelem /2003/

A történet mozgatórugója a szerelem, legyen az első látásra, vagy éppen beteljesületlen, rangra, életkorra és családi állapotra való tekintet nélkül. Megérinti az agglegény miniszterelnököt, az anya nélkül maradt iskolásfiút, a korosodó, kiégett rocksztárt, és nem kerüli el a szerelmében csalódott, összetört szívű írót sem. Londoni életek és szerelmek találkoznak össze és bontakoznak ki. Szenteste romantikus, fergeteges és keserédes következményekkel, mindenki számára, aki elég szerencsés (vagy szerencsétlen) ahhoz, hogy a szerelem bűvöletébe essen.

Bill Nighy - Igazából szerelem /2003/

7) Edward Norton – Legbelső félelem /1996/

A tárgyalótermi légkörben játszódó filmek holtbiztos ismertetőjegye a mesterien adagolt feszültség és a kikezdhetetlen logika. Az alapanyagokból e történetben sincs hiány. Martin sikeres, arrogáns és jóképű ügyvéd, aki bármikor vállalja a harcot, ha annak elég hangos médiavisszhangot lehet teremteni. Elvállalja egy vad utcagyerek képviseletét, akit Chicago egyik legbefolyásosabb emberének meggyilkolásával gyanúsítanak. Nem humanitárius szempontok vezérlik, nem is az igazság keresése: ő saját verzióját szeretné előadni az igazságról. Volt főnökén is bosszút szeretne állni, ráadásul a vád képviselője sem közömbös számára érzelmileg: Janet (Laura Linney) és Martin (Richard Gere) korábban szenvedélyes szeretők voltak. A sokfelé aprózott feszült figyelem megtéveszti Martin érzékeit: nem veszi észre a számára készített csapdát.

Edward Norton - Legbelső félelem /1996/

Sokkoló fotók a Dirty Dancing egykori sztárjáról – A színésznő arcát fel sem lehet ismerni

Szerinted melyik az a színész és melyik az a filmje, amely mindenképpen Oscart ért volna? Hozzászólásban, vagy Facebook oldalunkon várjuk a kommenteket!

(Címlapkép forrása)

//Noncsi//


Article Tags: · · · · · · · · · · ·