3. Esőember (Rain Man, 1988)
Charlie Babbit (Tom Cruise) az elkényeztetett és önző szépfiú csalódottan veszi tudomásul, hogy apai öröksége mindössze néhány rózsabokor és egy öreg autó. Ám a végrendeletből az is kiderül, hogy a hagyaték hárommillió dollárnyi részét bátyja, Raymond (Dustin Hoffman) kapta, aki egy intézetben él, mert Savant-szindrómás autista. Charlie azt tervezi, hogy Raymond gyámja lesz, így hozzáférhetne a milliókhoz is. De Raymondról gondoskodni nem egyszerű, csak sportalsót hajlandó viselni, minden nap meg kell néznie a tévévetélkedőt, fél a repüléstől és 23:00- kor mindig le kell feküdnie. Közös útjuk során Charlie sokat tanul bátyjától, és lassanként megszereti különc szokásait. Egy idő után már jobban vágyik az ő társaságára, mint a milliókra.
Tudtad, hogy…?
Dustin Hoffman a forgatás előtt egy évet töltött autista emberekkel és családjaikkal. Színészi karrierje kezdete előtt egy pszichiátriai intézetben dolgozott, ezen tapasztalatait is fel tudta használni a filmhez.
2. Csillagok között (Interstellar, 2014)
A Föld órája a végéhez közeledik, az emberiség lassan feléli minden tartalékát. A civilizációnak fel kell készülnie a pusztulásra. Azonban nem mindenki hajlandó belenyugodni a helyzetbe. Egy csapat felfedező (Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Wes Bentley) elindul minden idők legkockázatosabb útjára, hogy elérve a galaxis határát ráleljenek a válaszra: lehet jövője az emberiségnek a csillagok között?
Tudtad, hogy…?
Mivel a 169 perces alkotás elkészítése összességében nagyjából 165 millió dollárba került, így eme filozofikus film minden perce körülbelül 976.331 dollárt ér. A filmben öt Oscar-díjas színész is játszik: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine, Ellen Burstyn és Matt Damon. Christopher Nolan előző filmjében, A sötét lovag: Felemelkedésben szintén öt Oscar-díjas színészt láthattunk. Christopher Nolan elmondása szerint a filmet A Sierra Madre kincse (1948), a Tükör (1975) és Az igazak (1983) című alkotások inspirálták.
1. Szkafander és pillangó (Le scaphandre et le papillon, 2007)
Jean-Dominique Bauby (Mathieu Amalric) csupán negyvenhárom éves, amikor agyvérzést kap, és kómába esik. Húsz nappal később a férfi magához tér, ám szinte teljesen lebénult, csupán a bal szemét képes mozgatni. Egy speciális eszközt fejlesztenek ki számára, így Jean-Do újra képes felvenni a kapcsolatot a világgal. A tragikus állapota ellenére sikerült megőriznie szellemi frissességét, humorát, szexualitását és életszeretetét. A férfi betűről betűre haladva lassan megírja könyvét az érzelmeiről, egy csodás képzeletbeli utazás keretein belül.
Tudtad, hogy…?
Egy ponton úgy tűnt, hogy a főszerepet Gary Oldman fogja játszani, de időközben úgy döntöttek, hogy a filmet francia nyelven fogják leforgatni. A stúdiót a rendező, Julian Schnabel győzte meg arról, hogy francia nyelven forgassák le a filmet.
Mark Wahlberg ki nem állhatta Kate Moss-t, de annyira, hogy a modell bele is betegedett
Természetesen a lista saját véleményen alapszik, így lehet kimaradt olyan filozofikus film, melynek helye lehetne még a legjobbak között. Ha ismersz ilyen alkotást, kérünk írd meg hozzászólásban, vagy Facebook oldalunkon kommentben a poszt alá.
(Történetek forrása ITT és ITT; Érdekességek forrása)
//spencer//
Article Tags: Az élet fája · Csillagok között · Esőember · featured · Fekete hattyú · Filmes toplista · Filozofikus filmek · Good Will Hunting · Holdfény királyság · Holt költők társasága · Hullámok hercege · Jégvihar · K-Pax - A belső bolygó · Mr. Nobody · Mulholland Dr. · Multik haza! · NapiTop · Napos oldal · Száll a kakukk fészkére · Szkafander és pillangó · The Master · toplista · Veszélyes vágy