9) Gengszterosztag (2013)
Jelmeztervező: Mary Zophres
Ebben a filmben a férfiak széles vállú kabátot, selyem pólót, rövid nyakkendőt és széles kalapot viselnek – ezt a ruhát viselték a rossz fiúk a 40-es években. A történelmileg pontos ruhák létrehozásához Mary Zophres alapos kutatást végzett.
Emma Stone világos folt ebben a filmben. Az egyik jelenetben élénkpiros ruhát visel. Megjelenését a legendás Rita Hayworth ruhája ihlette. Állítólag a 40-es évek csillogásának szimbóluma volt.
10) A világ nem elég (1999)
Jelmeztervező: Lindy Hemming
A James Bond-filmeken dolgozó jelmeztervezők először elolvasták a forgatókönyvet, majd kutattak a divat tendenciáiról, és megbeszélték a ruhákat a rendezővel. Tehát a ruhák nemcsak divatosnak tűntek, hanem a karakterek természetének megmutatásában is segítséget nyújtottak.
Elektra King ikonikus piros ruhája a haragját szimbolizálja, selyemköpenye pedig magas társadalmi státuszt mutat. A piros szín azt az illúziót kelti, hogy ő csak egy gyönyörű nő, de nem veszélyes ellenség. A ruha teljes egészében kézzel készült.
11) Szerelemre hangolva (2000)
Jelmeztervező: William Chang
A rendező a szereplők érzéseire akart összpontosítani, és nem megmutatni, hogyan változik a körülöttük lévő világ. Ezért minden változás, amelyet a képernyőn látunk, a főszereplők ruházatára vonatkozik.
A szereplők ruhája megmutatja, hogyan akarnak mások szemébe kinézni. De lassan Su ruhái elkezdenek hangulatáról árulkodni, Chow pedig alkalmazkodik szerelme stílusához. Kémia van Su és a ruhái között. Roberto Cavallit és más híres tervezőket e karakterek jelmezei ihlették.
Article Tags: A világ nem elég · Addams Family - A galád család · Atomszőke · Az utazó · Casino · Coco Chanel · Elemi ösztön · Elfújta a szél · featured · Gengszterosztag · Mátrix · Micsoda nő! · Piszkos tánc · Szerelemre hangolva · Szörnyek és szerelmek