14 ikonikus film, ahol a szereplők ruhája ugyanolyan átgondolt volt, mint a párbeszédeik
Átlagosan 9 000 – 20 000 dollárt költenek a filmek jelmezeikre. Ez a pénz gyakran nem elegendő, és a jelmeztervezőknek nagyon keményen kell dolgozniuk azért, hogy gyönyörű ruhákat készítsenek, amelyek megfelelően ki tudják fejezni a karaktereket. A filmek jelmezei néha annyira lenyűgözők, hogy arra késztetnek bennünket, hogy megtudjuk, ki alkotta őket. Éppen ezért, következő cikkünkben 14 ikonikus filmek jelmezeit gyűjtöttük össze.
1) Elemi ösztön (1992)
Jelmeztervező: Ellen Mirojnick
Catherine Tramell, akit Sharon Stone ábrázol, igazi femme fatale. De úgy néz ki, mint egy klasszikus Hitchcock blonde. A jelmeztervezők azt akarták, hogy ruháinak semleges színei legyenek, és nem adtak kirívó ruhákat. Illetve az elején egy aranyos bézs színű kardigán van rajta.
És akkor meglátjuk az ikonikus ruhát a kihallgatási jelenetről. A világos szín nem túl kirívó, de a nézők már megértik, hogy ő nem ilyen egyszerű. Olyan manipulátor, aki tudja, hogyan kell a ruhákat előnyére használni.
2) Atomszőke (2017)
Jelmeztervező: Cindy Evans
Ezt a thrillert a 80-as évek végi Németország hangulata tölti el, és ebben nagy szerepe volt a ruháknak. Cindy Evans régi fényképeket tanulmányozott, és megpróbálta megtartani a film alapjául szolgáló fekete-fehér grafikus regény esztétikáját. Ezért a főszereplő a fekete-fehéret részesíti előnyben a ruháiban. Ő a divatnak való megszemélyesítése, amely túl van az időn, és nagyon különbözik a többi szereplőtől. Egyébként olyan drága márkákat visel, mint Max Mara, Dior, Yves Saint Laurent és John Galliano.
A főszerepet játszó Charlize Theronnak állítólag nemcsak gyönyörű ruhákat kellett viselnie, hanem nehéz mutatványokat is be kellett mutatnia. Szerencsére a kabátja nem korlátozta a mozgását, de a pulóvereket a szoknyájához kellett erősíteni, hogy kényelmesebb legyen a harcjelenetek forgatásához.
3) Az utazó (2010)
Jelmeztervező: Colleen Atwood
Colleen Atwood ötvözte a vintage és a modern divatot, hogy az időtlen sikk világát hozza létre. Ezért nincsenek sikoltozó ruhák a filmben, csak semleges színek és elegáns egyszerűség.
A főszereplő is pontosan ehhez megfelelően öltözködik. Arra a tényre, hogy sok titkot rejt, nemcsak a ruhája, hanem azok részletei is utalnak, mint a kesztyű és a vörös rúzs, vagy a barackszínű szalag a derekán. Ezek az apróságok megmutatják a nézőknek, hogy egy titokzatos nő.
4) Szörnyek és szerelmek (2015)
Jelmeztervező: Massimo Parrini
Ez a tervező rengeteg munkát végzett, számtalan ruhát létrehozva az összes szereplő számára – a parasztoktól az uralkodókig. És a feladat elég nehéz volt – olyan ruhákat kellett készítenie, amelyek egyszerre tűnnek történelmi és fantáziaszerűnek.
Salma Hayek ruhái sok figyelmet érdemelnek. Kezdetben sötét ruhákat visel, amelyek tükrözik sötét gondolatait. De miután megvan a fia, akit mindig is szeretett volna, fekete és piros ruhát visel. Az ötlet az, hogy a ruhának meg kell mutatnia a boldogságot a királynő belsejében. Egyébként ennek a ruhának az elkészítéséhez eredeti 18. századi hímzéseket, csipkét és gombokat használtak.
Article Tags: A világ nem elég · Addams Family - A galád család · Atomszőke · Az utazó · Casino · Coco Chanel · Elemi ösztön · Elfújta a szél · featured · Gengszterosztag · Mátrix · Micsoda nő! · Piszkos tánc · Szerelemre hangolva · Szörnyek és szerelmek