10) Anna Karenina
Az Anna Karenina regény akciója az 1870-es években játszódik. Ezért ebből a korszakból származó jelmezeket kellett volna bemutatni, mint például a gazdag díszítéssel díszített ruhákat, számos hajtogatással, rojttal, sallanggal és fodrokkal ellátva.
Azonban a történelem ellenére a filmkészítők az 50-es évek haute couture gyűjteményeit vették alapul, és a sziluettet kihangsúlyozó ruhákat részesítették előnyben. Ennek eredményeként a rengeteg dekorációval rendelkező ruhák helyett a nézők krinolin ruhákat láttak, amelyeket nem terheltek felesleges részletek.
Sőt, a hölgyeken kesztyű sem volt a bálokon, azonban a nélkülük való táncot a nagyon rossz modor jeleinek tekintették. Csak étkezés közben, zenélés és kártyázás közben tehették meg, hogy leveszik a kesztyűket.
11) Piszkos tánc
Jennifer Grey karaktere mindenkit lenyűgözött magas derekú farmer nadrágjával. A jelmeztervezők azonban nem vették figyelembe azt a tényt, hogy a 60-as években (amikor a film játszódik) a divatos mindennapi ruhák nem farmerből készültek. Akkoriban a farmert kemény munkára használták, nem pedig mindennapi viseletre.
12) Büszkeség és balítélet
A jelmezek, amelyeket Keira Knightley karaktere visel a filmben, szinte tökéletesek abban az értelemben, hogy megfelelnek a történelemnek. A dolgok azonban nem annyira pontosak, ha a cipőjéről van szó. Sok jelenetben láthatjuk, hogy Elizabeth Wellington gumicsizmát visel, amelyet csak 40 évvel azután találtak ki, hogy Jane Austen regényének akciója megjelent.
//Mink Olívia//
Keira Knightley-nál betelt a pohár: soha többé nem vállal meztelen jelenetet, ha férfi a rendező
(Via Brightside)
Article Tags: A másik Boleyn lány · A nagy Gatsby · A velencei kurtizán · Anna Karenina · Büszkeség és balítélet · Elizabeth: Az aranykor · featured · Hiúság vására · jelmeztervezők · Két királynő · Kisasszonyok · Kleopátra · Piszkos tánc · Szerelmes Shakespeare