7.) A könyvsorozat most nem létezne Alice Newton nélkül, aki mindössze nyolcéves volt, amikor J. K. elkészítette az első könyvet. Alice volt a tesztolvasó a Bloomsburynél, és miután elolvasta a Harry Potter és a bölcsek kövét, úgy nyilatkozott róla, hogy: „Jobb, mint bármi, amit korábban olvastam!”
8.) Miután elkészült a Harry Potter kéziratával elkezdett kiadót keresni művének. Tizenkétszer utasították el, mígnem 1996-ban Londonban végre gazdára talált a történetével.
9.) J. K. élete legszebb pillanatának azt tartja, mikor megtudta, hogy a könyve meg fog jelenni.
10.) Az írónő születési neve Joanne Kathleen Rowling. A Kathleen-t, ami nagymamája neve, csak utólag tette hozzá, hogy a kiadó egy két betűből álló rövidítést tehessen könyvei borítójára, teljes neve helyett. Mielőtt megjelent volna az első Harry Potter-könyv (már több, mint húsz éve), kiadója arra kérte, engedje meg, hogy keresztnevei (Joanne Kathleen) helyett csak a kezdőbetűket használják. A J.K. rövidítésre azért is volt szükség, mert úgy vélték a fiatal fiúk nem fognak megvenni egy varázslótanoncról szóló könyvet, ha tudják, hogy egy nő írta.
11.) Rowling a Bölcsek kövéért 4000 dollárt kapott, de vagyona mára több mint 1 milliárd dollár.
12.) Az első rész megjelenése óta eltelt több, mint 20 évben a Harry Potter és a bölcsek kövét körülbelül 70 nyelvre fordították le (köztük latinra és ősi görögre is).
Article Tags: featured · Harry Potter · J. K. Rowling · Roxfort