Filmek, amelyekben a jelmezkészítők hibáztak, de senki nem vette észre
Annak ellenére, hogy több tucat különböző szakértő dolgozik a filmekben megjelenő karakterek megjelenésén, nem immunisak a hibázásra. Végül a nézők észrevehetik, hogy a bemutatott smink, ruházat vagy frizura a való életben nem fordulhatott elő azokban az időkben, amikor a film játszódik. Cikkünkben felsorolunk tíz olyan népszerű filmet, amelyekben nem valósághűen ábrázolták a kor trendjeit.
1) Elfújta a szél
Bármennyire is divatos volt Scarlett O’Hara, nem tudta évtizedekkel előre megjósolni a ruházati trendeket. A jól ismert testhezálló, tollas és strasszos vörös ruhájának semmi köze a polgárháborús divathoz – inkább az 1930-as és 1940-es évek stílusai ihlették.
2) Julius Caesar
Az 1953-as film női karaktereinek többsége extravagáns hegyes melltartót visel. Az Ókori Rómában a nők úgynevezett strophiumot viseltek, ami a modern melltartó prototípusa, de ezek nem a hegyes melltartók voltak.
3) Szenvedélyek viharában
Miközben próbáltak romantikus megjelenést alkotni, a jelmeztervezők figyelmen kívül hagyták a történelmi tényeket. Brad Pitt karakterének hosszú szőke haja és arcszőrzete van, pedig ez elfogadhatatlannak számított abban az időben. A férfiak inkább nagy bajuszt és rövid hajat viseltek.
4) Artúr király
Az ötödik században játszódó film nehézfém páncélokban ábrázolja a lovagokat. De a 14. századig az ilyen páncél bőrből készült, és csak a páncéling volt fémből.
Article Tags: A dán lány · Artúr király · Elfújta a szél · featured · Harry Potter és a Főnix Rendje · Helló Dolly! · Julius Caesar · Két királynő · Margó királyné · Szenvedélyek viharában · Veszélyes vágy