5) Meg ruhája nem botrányos, hanem régimódi.
A Kisasszonyok című regény képernyő adaptációjában leginkább a főszereplők frizuráját kritizálták, mert a főszereplők túl gyakran jelentek meg leengedett és fedetlen hajjal. Emellett néhány ruha is pontatlan volt.
A könyvben például Meg botrányos köntösben érkezik a bálba – ruhája és viselkedése a többi vendég rosszallását váltja ki. A filmben ez a ruha sokkal szerényebbnek tűnik. A cselekmény szerint a nyakkivágásnak mélyebbnek, a ruhának pedig pánt nélkülinek kell lennie. Ezért a jelenet értelmét veszti.
6) A 16. században egyetlen hölgy sem mert volna megjelenni váll nélküli ruhában.
A 16. században a hölgyek mindig viseltek belső ruházatot a ruhájuk alatt, és annak egyes részei látszottak. Az öltözéknek ezt az elemét azonban folyamatosan figyelmen kívül hagyják a Tudorok című sorozatokban. Például Gabrielle Anwar világos ruhában jelenik meg a képernyőn, és nincs alsónemű. Akkoriban a nyakkivágás általában négyzet alakú volt, és a ruha több részből állt. Ezért lehetetlen elképzelni, hogy egy nő abban a korszakban váll nélküli ruhát viseljen.
7) Az ókori Rómában csak a császár viselhetett lilát.
A Pompeji című film eseményei az i.sz. 1. században játszódnak. Abban az időben csak a császár viselhetett lila ruhát. Bármely más személy, aki ezt a színt merte viselni, súlyos büntetést kapott. Ezért amikor Corvus szenátor megjelenik a képernyőn ebben az öltözékben, önkéntelenül is aggódhat a jövője miatt. Nemcsak ő maga viselte a lila ruhát, hanem a katonái is lila ruhákba voltak öltözve.
8) A mídert soha nem egyetlen óriási motívum díszítette.
A 16. században a hölgyek hímzéssel díszíthették a mídert, a szoknyát vagy a ruha más részeit. De egy összetett mintát választottak, nem csak egy óriási motívumot. Ez a fajta öltözködés sokkal később vált népszerűvé. Ezért a Tudorokban Anne Boleynt alakító Natalie Dormer ruhája irreálisnak tűnik.
Article Tags: A Bridgerton család · A Karib-tenger kalózai - A Fekete Gyöngy átka · A nagy Gatsby · A spanyol hercegnő · Búcsú a királynémtól · featured · filmjelmez · Háború és béke · Jane Austen · Két királynő · Kisasszonyok · Mary Shelley · Pompeji · Szerelem és barátság · Tudorok