3. Michael Collins (1996)
Amikor a felkelés 1916 húsvét hétfőjén elindult, Collins Patrick Pearse-szel és másokkal együtt dublini főpostahivatal elfoglalásában vett részt. Katonai értelemben a felkelés, ahogy sokan számítottak rá, csúfos kudarcba fulladt. Sokan mégis ünnepelték a felkelés tényét, azzal érvelve, hogy a véráldozat még több embert térít meg a függetlenség ügye számára. Michael Collins megformálásáért újfent Golden Globe-ra jelölték Liam Neeson-t.
2. Elrabolva (Taken)
Bryan Mills, a titkosszolgálat egyik legjobb ügynöke már visszavonult, mert a lánya, Kim közelében akart lenni, aki anyjával és tehetős mostohaapjával Kaliforniában él. Kim barátnőjével, Amandával Párizsba utazik, ami Bryannek ugyan nem tetszik, de beleegyezését adja. A kirándulás azonban nem várt fordulatot vesz, a lányt elrabolják, Bryan pedig minden tapasztalatát bevetve elindul, hogy leszámoljon a Kim fogva tartóival.
A filmben Bryan Mills (Liam Neeson) 35 embert öl meg, hogy kiszabadítsa a lányát. A születésnapját ünneplő színészünk egy korábbi SAS (Special Air Service) katonától, Mick Gouldtól kapott közelharci kiképzést, és ő tanította meg arra is, hogyan bánjon a fegyverekkel.
1. Schindler listája (Schindler’s List, 1993)
A második világháború elején kerül a megszállt Lengyelországba Oscar Schindler. Kiváló kapcsolatai révén gyárat szerez, és a háborús megrendeléseknek köszönhetően meggazdagszik. Könyvelője, Itzhak Stern rábeszéli, hogy foglalkoztasson üldözötteket, akiknek így megmentheti az életét. Gyára, az Emalia a zsidók utolsó menedéke lesz. 1944-ben a nácik jóformán mindenkit gázkamrába küldenek. Csak az nem hal meg, akinek a neve szerepel Schindler listáján.
Maga a film hét Oscar-díjat is nyert, ám sajnos Liam nem tudta arany szobrocskára váltani a jelölését, pedig megérdemelte volna. Az alkotás alapjául szolgáló Thomas Keneally regény címe Schindler bárkája volt. A Schindler listája a mai napig a valaha készült legdrágább fekete-fehér produkció. Az eredeti listát a Schindler alkalmazásában álló zsidókról 1999-ben találták meg Schindler hildesheimi lakásának padlásán egy bőröndben, egyéb kéziratokkal együtt. A rendező, Steven Spielberg nem kapott fizetést a filmért. A munkadíjat azért utasította vissza, mert azt „véres pénznek” tartotta.
Harrison Ford 10 legjobb filmje, amit vétek lenne kihagyni
(Címlapkép forrása; Történetek forrása itt és itt; Érdekességek forrása itt és itt)
//iceman//
Article Tags: A szupercsapat · Atomcsapda · Elrabolva · featured · Ismeretlen férfi · Kinsey - Mindenki másképp csinálja · Liam Neeson · Mennyei királyság · Michael Collins · Nyomorultak · Schindler listája · Star Wars I. rész – Baljós árnyak