Híres magyar mesefilmek
Szeretjük a magyar mesefilmeket, az egész ország ezeken nőtt fel. Lesznek a 70’-es évekből és a 90’-es évekből is. A népnevelő, szórakoztató céllal készült mesék öreg motorosai lesznek ma az étlapon. Csemegézzetek kedvetekre. Íme azok a magyar mesefilmek, amelyek nekünk mindig is a kedvenceink lesznek!
Süsü a sárkány kalandjai (1977)
Pontosan olyan mesefilm amit mindenki ismer. Az új generációk azonban nem gyakran látták, ugyanis a filmműsorban már ritkábban adják. Egy kedves bábműsor dalokkal, vidám elemekkel, tanulságos történetekkel.
Mézga család (1969)
Mindig rendkívül különös kalandokba keverednek, részben az Aladár által felfedezett „távoli” rokon, MZ/X-nek köszönhetően, részben saját erőből. Aladár saját készítésű, rádióból átalakított adóvevője segítségével lépnek kapcsolatba a köbunokai fokon harmincadik századi rokonnal. Hihetetlen dolgok történnek hirtelen az egyébként hétköznapinak mondható családban.
Mézga Géza, Paula, Kriszta, Aladár alkotják a családot. Szomédjuk Máris szomszéd, pedig az örökös problémáival tűnik fel a színen. Az idősebb gyerekek körében, illetve a felnőttek körében érthető poénokkal váltak sztárrá országunkban.
Macskafogó (1987)
A mese megalkotásában akár csak a magyarok, a németek és a kanadaiak is részt vettek. Egészestés film, ami évtizedek óta alapműnek számít. Folytatását a 2000-es években készítették a nagyközönségnek.
Vuk (1981)
A rókacsaládban „gyermekáldás” van. Mind életrevaló, de egy különösen csintalan. A szülők úgy vélik, nagyapjára ütött és ezért a Vuk nevet adják neki. Amikor árván marad, nagybátyja, a híres Karak veszi pártfogásába. Befogadja barlangjába és vadászni tanítja. Vuk ügyes tanítványnak bizonyul, és Karak legnagyobb örömére ügyes, bátor rókává fejlődik. Okosságát bizonyítja akkor is, amikor a rókalányt kiszabadítja a vadász fogságából. Egy hajtóvadászat során Karak feláldozza életét a fiatalok megmentéséért. Vuk és Iny családot alapítanak, majd sok borsot törtek a vadász és kutyái orra alá.
Természetesen a történetben jelen lesz még egy románc, izgalom, halál, nevetés. Összetett magyar mese. Fantasztikusan visszaadja Fekete István betűit.
Kukori és kotkoda (1971)
Kukori és Kotkoda „házassága” nem mondható felhőtlennek. Kukori nem nagyon szereti a házimunkát, így sok bosszúságot okoz Kotkodának. A büntetés csak azért maradhat el, mert ezek a szárnyasok – mindezzel együtt és mindezek ellenére – szeretik egymást.
A mini sorozat vidámabbnál vidámabb részekkel örvendezteti meg a nézőit. A szomszédságtól elkezdve a tojásrakásig minden témát érintenek a történetek, a kakas és tyúk házasságáról szóló történetek.
Frakk, a macskák réme (1973)
Az általános iskola első éveiben olvasás óra alatt ismerkedtem meg vele, azóta is minden generáció kedvence évek óta. Az ember-kutya hűséges barátságát és a kutya-macska harcot szemléltető részek visszaadják a korképet, ami Bálint Ágnes regényéből készítettek.
Lúdas Matyi (1979)
Mi magyarok, szeretjük a tanulságos történeteket, ahol a jó győz a gonosz elnyeri méltó büntetését. A humorokkal tűzdelt alap történet sok elgondolkodtató helyzet elé állítja a nézőt amellett, hogy bemutatja a régi idők Magyarországát.
Az erdő kapitánya (1990)
Egy igazi detektív sztori ahol a végén leleplezik a bűnöst és a detektív diadalmat vehet át. Kedves színes 70 perces film mely minden családi estére jó választás.
Kihagytuk a leghíresebb magyar mesefilmek közül azt, amelyik pont a te kedvenced? Ha igen várjuk kommentben, hogy neked a magyar mesefilmek közül melyik volt az, amelyik meghatározta a gyermekkorodat!
Már 80 éves a Reszkessetek, betörők! Harryje – Joe Pesci a mai napig jól tartja magát
(Kedvenc magyar mesefilmek címlapképe)
(Kedvenc magyar mesefilmek történetek leírása)
//bluegirl//
Article Tags: Az erdő kapitánya · featured · Frakk a macskák réme · Kukori és kotkoda · Lúdas Matyi · Macskafogó · mesefilmek · Mézga család · Süsü a sárkány kalandjai · Vuk